Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.11.2018 18:05:55 

Webík jednoho trampa-ts.Ander

JAK ASI VZNIKL TRAMP V ČECHÁCH...

 

.....TAK JAK TO TEDY BYLO      ???

JAK VZNIKL TRAMP...

10. 4. 2018

   Víte jak vznikl první tramp? Ne? Tak to kdysi dávno, asi před sto lety, kdy bylo ještě daleko víc lesů a čistých vod, byla jedna právě vzniklá paseka, na ní ohniště se spoustou čerstvého popela, to jak tam lesníci po dlouhou dubu pálili zbytky po těžbě polomů. A na to spáleniště k večeru najednou padla taková  podivná mlha a ze všeho se stala taková „prakaše.“ Odkudsi přiletěl vítr a z té hmoty uhnětl podivné tělo, z dálky připomínající postavu – napůl kovboje a napůl vojáka. Noc jí pak vložila hvězdičku do hrudi a měsíc jí vdechl život, les přidal rozum a mech lásku.

Výsledek obrázku pro trampské ohniště

Přesto to ještě nebyl ten správný tramp a proto bloudil krajinou: prach z cest mu vtiskl svou touhu po dálkách, potok mu zase daroval krev svobody. Ptáci mu pošeptali touhu po písních, hory mu darovaly svou sílu a slunce přidalo svou radost. Utrmácen ulehl už skoro hotový tramp pod velký strom stojící nad tím vším osamoceně jako král. Ten ukončil jeho proměnu a vložil do něj svou moudrost. Tak nějak vznikl první tramp. A že o tom pochybujete,... no prosím? Máte nějakou lepší teorii?

Napsal Mamut

Převzato z webového občasníku  ..... vlastně takového internetového osadního časopisu ... JIŽAN č. 62

Doufám, že se vám teorie o tom jak vznikl TRAMP aspoň trochu líbila a někdy zas u dalšího článku.

Ahoj

TOULAVEJ           Toulavou stezkou

 

 

 

                                           Jak to vlastně všechno začalo...?                                        

Na počátku patřily prérie, pralesy i vodstva paďourům, kteří se háděli v peřejích a snivejch jezerech, ťachťali se v luční trávě a dáchali klidně ve stínu lesních velikánů. Za každým stromem seděl a hrál na gramásek, ruše tak posvátnej klid divočiny. Nelíbilo se to Manitouovi, i stvořil Trampa, aby masňáky znepokojoval a pobádal k čilosti.
To byl, hošové, náš pratatouš. Měl sombrero, kedsky a banjo a později i keňu malé, které získal podle platných zákonů prérie poctivým podfukem, vyklopiv posádku dvou astrachánů do studený vody, a to byla první kanada.
A tak žil náš pratatouš Tramp celkem spokojeně; hojnost poživatin si opatřoval výpravami do paďourských zahrádek a spíží, a tím podněcoval vynalézavost masňáků, kteří vymyslili plot, zámek a celou řadu jiných důležitých objevů a konečně i klavír, aby jím čelili prataťkovu banju.
Manitou shlížel na pratatíčka se zalíbením a vida, že se sám občas votravuje, zašel k firmě Bílý a Weiss pod záminkou, že jde objednat deset vagónů mouru, a vybrav si mezi písařkami jednu řádivou fešuli, vzal ji za ruku řka: ‚Budeš ženou zálesákovou.‘ I odešla fešule do divočiny, a jakmile ji uzřel pratatouš Tramp, poskočil a zahalekal radostně: ‚Tě bůh, fčeličko!‘ A hned ji přizval k táboráku a vypuknul první potlach.
Potom stvořil ještě Veliký Duch Jamesa Aspirina, pradědulku slavného Jacka Aspirina, a ten pořádal s prataťkou přestřelky o pramamku, nebo se vzájemně zvali na čurbesy a žíhali to ve třech v kajaku po laškovnejch vlnkách a peřejích. V sobotu a v neděli trampovali, všední dny měli volno a chodili mezi dělňásky a študáky propagovat trampskou ideu. A děláci a študáci se vohodili do trampskejch krojů a vytrhli do divočiny lekat paďoury...
Posléze se ozbrojil nejudatnější paďour a vydal se na pratatouše, aby ho vypudil z jeho lovišť. Tak vzniknul první četňas, a tím dán základ k státnímu zřízení paďourskému. Taťka se ale nevyjukal a natáhnul četňasovi přes cestu drát, ten se do něho zapletl a navezl se po čumě do kopřiv, a to byla první zápletka a počátek válek trampsko-paďourských.

 Převzato z Dobrodružství šesti trampů                        Přehrát ukázku z audio knihy

                                                                                Vzpoura na lodi Primátor Dittrich aneb Dobrodružství šesti trampů        https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/30443441_1887016224694431_6885084277751414784_n.jpg?_nc_cat=0&oh=c16ff217e886d2eebd2681383dfeed2a&oe=5B6F3233

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist